Dentan - gabinet stomatologiczny w Mińsku Mazowieckim | PRX-T33
492
page-template-default,page,page-id-492,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1202

PRX-T33

PRX-T33

 

Nieinwazyjna stymulacja skóry kwasem trójchlorooctowym modulowanym nadtlenkiem wodoru z dodatkiem kwasu kojowego.

 

PRX-T33 to rodzaj biorewitalizacji bez użycia igieł. Kwas TCA 33% stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów bez uszkodzenia skóry. Dodatek zrównoważonego stężenia wody utlenionej zwiększa powinowactwo fibroblastów do specyficznych receptorów. Zarówno 5% kwas kojowy jak i woda utleniona mają działanie rozjaśniające. Zabieg nie jest bolesny, wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji. Nie jest fotouczulający, czyli może być wykonywany także latem. Jest bardzo bezpieczny i może stanowić pojedynczy element terapii lub być łączony z innymi metodami, zwiększając ich efektywność. Wykonany przed mezoterapią zmniejsza odczucia bólowe podczas iniekcji oraz ryzyko wystąpienia siniaków. Skóra otrzymuje intensywniejszą i głębszą stymulację, jest bardziej świetlista i wygładzona. Zabieg peelingu PRX daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem. Zabieg PRX-T33 to dobry wybór dla osób, które chciałyby wykonać pierwszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

 

PRX-T33 jest wszechstronnie stosowany w wielu defektch estetycznych, m.in. przy:

 • wiotkiej skórze twarzy i ciała
 • wiotkiej skórze dekoltu i biustu
 • bliznach zanikowych i rozstępach
 • trądziku
 • melazmie i przebarwieniach skórnych, także tych powstałych na skutek fotostarzenia (wspomagając leczenie)

 

Efekty:

 • widoczny lifting, wypełnienie i poprawa konturów twarzy
 • młodszy, zdrowszy, pełen blasku wygląd
 • zwiększenie objętości, gęstości, jędrności i napięcia
 • nowa świeżość, zdecydowana poprawa kolorytu skóry
 • redukcja cienkich linii i zmarszczek
 • wygładzenie okolicy oczu i ust
 • rozjaśnienie przebarwień
 • redukcja zapalnych stanów trądzikowych

 

PRX-T33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku, o wszystkich porach roku.

 

Wskazania:

5-12 lat

 • blizny (ospa wietrzna, liszajec)

12-25 lat

 • zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat

 • melasma
 • rozstępy

35-45 lat

 • biorewitalizacja twarzy
 • biorewitaliazcja ciała
 • profilaktyka procesu starzenia się skóry
 • zwiotczenie skóry biustu

45 lat

 • korekcja zwiotczałej skóry
 • poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

 

Przeciwwskazania:

 • podrażniona lub skłonna do podrażnień skóra,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • alergia na kwas kojowy,
 • alergia na lateks,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • wypryski skórne, opryszczka.

 

 

Szczegóły zabiegu

Zabieg PRX-T33 nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Sama procedura zabiegowa trwa od 10 do 15 minut i jest przyjemna dla osoby poddanej zabiegowi.

 

Przed wykonaniem peelingu skóra zostaje dokładnie oczyszczona przez osobę prowadzącą zabieg. Następnie, na zakwalifikowaną do zabiegu okolicę, nałożona zostaje odpowiednia do potrzeb skóry, ilość preparatu. Ruchami liftingującymi warstwa peelingu zostaje wmasowana w skórę. Liczba warstw jest zależna od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przeciętnie są to 3 warstwy, jednak w zależności od właściwości i grubości skóry pacjenta, mogą być to dwie lub nawet cztery warstwy. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający.

 

Po zabiegu jedynym efektem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie skóry.

 

Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

 

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, prowadzący zabieg powoduje pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry.

 

Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peeelingów medycznych.

 

 

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu PRX-T33 szczególnie zaleca się serię dermokosmetyków WIQO do stosowania w domu. Preparaty WIQO są zalecane jako rodzaj swoistej „gimnastyki” dla skóry w celu ciągłego jej pobudzania do odnowy i tym samym opóźnienia efektów starzenia.

 

 

PŁYN WYGŁADZAJĄCY DO TWARZY WIQO

Jest to płyn z kwasem glikolowym, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry. Do stosowania również w okresie letnim. Działanie jego polega na redukcji zmarszczek i łagodzeniu niedoskonałości skóry.

Płyn zalecany jest do stosowania wraz z zabiegiem PRX-T33, ale również do codziennej pielęgnacji skóry niezależnie od wykonanego zabiegu.

Ludzka skóra ma kwaśne pH, które średnio wynosi ok. 5.5. Stosowanie PŁYNU WYGŁADZAJĄCEGO DO TWARZY WiQO powoduje dodatkowe obniżenie pH skóry. Dla przywrócenia jego naturalnego poziomu skóra mobilizowana jest do swego rodzaju biologicznej “gimnastyki” czyli odnowy.

Zaleca się używanie płynu wygładzającego codziennie przez dłuższy czas, ponieważ skóra nigdy nie przyzwyczaja się do tego procesu. Systematyczne stosowanie płynu WiQO sprawia, że skóra będzie zawsze “aktywna” i pobudzona do produkcji kolagenu. Optymalne efekty stosowania PŁYNU WYGŁADZAJĄCEGO DO TWARZY WiQo uzyskuje się przy jego stosowaniu co najmniej 30 minut przed nałożeniem jakiegokolwiek innego produktu. Zaleca się stosowanie produktu stale i systematycznie.

Ostrzeżenia:

Nie stosować w okolicach oczu. Nakładać na nieuszkodzoną skórę. Przechowywać z dala od dzieci. Ze względu na fakt, że produkt jest lekko kwasowy, PŁYN WYGŁADZAJĄCY DO TWARZY WiQo może uszkodzić delikatne przedmioty (perły, soczewki kontaktowe, itp.). W przypadku długotrwałego narażenia na działanie promieni słonecznych, zaleca się stosowanie filtrów ochronnych przed słońcem dostosowanych do fototypu skóry, gdyż spłycenie warstwy rogowej może sprawić, że skóra stanie się mniej odporna na działanie promieni UV. W początkowym okresie stosowania może pojawić się niewielkie swędzenie i zaczerwienienie skóry.

 

 

KREM ODŻYWCZY I NAWILŻAJĄCY WIQO – do skóry suchej i bardzo suchej

Krem do stosowania na twarz, szyję, dekolt.

Zawiera koncentrat czynników odżywczych i podstawowych substancji ochronnych dla skóry suchej i bardzo suchej. Oddżywia i nawilża skórę, przywracając jej elastyczność i zapobiega dalszemu przesuszeniu i odwodnieniu. Zalecany do stosowania po zabiegach medycznych ale również do codziennej pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej.

 

 

KREM ODŻYWCZY I NAWILŻAJĄCY WIQO – do skóry normalnej i mieszanej

Krem do stosowania na twarz, szyję, dekolt. Dzięki doskonałemu połączeniu czynników odżywczych i substancji ochronnych, krem zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry normalnej i mieszanej.

Zaleca się stosowanie kremu wraz z PŁYNEM WYGŁADZAJĄCYM DO TWARZY WiQo.